MÓJ RÓŻANIEC

Inwokacja

O Matko i Królowo Różańca świętego!
Matko Zwiastowania w Nazarecie,
Matko posługi Elżbiecie i Janowi w Ain Karem,
Matko wędrująca z Jezusem i Józefem do Betlejem,
Matko rodząca Jezusa w grocie betlejemskiej,
Matko przyjmująca wizytę pasterzy i królów,
Matko ratująca z Józefem Jezusa ucieczką do Egiptu,
Matko wracająca z Józefem i Jezusem do Nazaretu,
Matko wychowująca z Józefem Jezusa w Nazarecie,
Matko prosząca Jezusa o pomoc dla młodych w Kanie,
Matko towarzysząca Jezusowi w ewangelizacji ludzi,
Matko Bolesna stojąca pod Krzyżem Syna na Golgocie,
Matko przyjmująca od Syna zadanie Matki Kościoła,
Matko Syna Wcielonego i Odkupiciela świata,
Matko modląca się o zstąpienie Ducha Świętego,
Matko Wniebowzięta do Domu Ojca,
Matko i Królowo nieba i ziemi:
– bądź z nami w tajemnicach zbawienia Różańca św.,
– naucz nas przeżywać z Tobą tajemnice Bożego planu.
Matko Pielgrzymów doprowadź nas do Domu Ojca.

O Matko i Królowo, módl się z nami i za nami! Amen.

Rozważania z wdzięczną radością oddaję Jezusowi i Maryi, Królowej Różańca świętego, w 198 rocznicę Jej objawienia w Fatimie 13 maja 2015 r.: „Pokutujcie! Ratujcie siebie i świat przez odmawianie różańca! Wytrwale ufajcie mojemu Niepokalanemu Sercu, Sercu Matki Odkupiciela świata.”  

(do dzieci w Fatimie – 1917 r.)

Wprowadzenie

Drodzy!

Modlitwa różańcowa zawiera tajemnice Bożego planu zbawienia wczoraj i dziś. Bóg zaprasza nas do bycia RAZEM bez względu na przeżyte lata, wykształcenie i doświadczenie duchowe. Ta modlitwa to dar duchowego bycia z Panem i Jego Matką oraz Kościołem realizującym nakaz misyjny.

Do 16 października 2002 r. ta modlitwa składała się z części radosnej, bolesnej i chwalebnej. Papież św. Jan Paweł II ubogacił ją Tajemnicami Światła. W tej modlitwie rozważamy życie Jezusa i Maryi i modlimy się słowami: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. W tym czasie myślimy o Jezusie i Maryi obecnych w tajemnicach zbawienia w historii i w życiu człowieka. Różaniec jest wspaniałą harmonią słów i medytacji. Polecam przeczytać rozważania i oddać się ich medytacji w czasie modlitwy. Różaniec był ulubioną modlitwą błogosławionych i świętych, a wśród nich św. Jana Pawła II Wielkiego.

Oto słowa bł. Bartłomieja Longo: „O, błogosławiony różańcu Maryi, (…) który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania… o Królowo różańca z Pompei, o Matko nasza, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie”.                    

ks. Zygmunt

O modlitwie Różańcowej

Na początku: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Skład Apostolski, Modlitwę Pańską i (3x) Zdrowaś Maryjo.

Różaniec obejmuje 20 tajemnic różańcowych: radosne (poniedziałki i soboty), światła (czwartki), bolesne (wtorki i piątki) i chwalebne (niedziele i środy).

Modlitwy zaczynamy od Pisma św. i rozważania, a 10 intencji łączymy z każdą Zdrowaś Maryja lub 1 intencję z Ojcze nasz, Zdrowaś Maryja (10 razy) i Chwała Ojcu. Po nich możemy dodać: O mój Jezu…

Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezu-są Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego; narodził się z Maryi Panny; umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion; zstąpił do piekieł; trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa; siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego; stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy. Zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy potrzebują Twojego miłosierdzia.

Tajemnice Różańca św. możemy odnaleźć w życiu człowieka wczoraj i dziś. To wielki skrót Ewangelii. Oto kilka znanych zwycięstw dzięki tej modlitwie:

1212-1716 – 40 zwycięstw według Akt Apostolskich.

7 X 1571 – zwycięstwo pod Lepanto na armią turecką

Św. Pius V przypisał je Matce Bożej, a Grzegorz XIII ustanowił święto Matki Bożej Różańcowej 1 IV 1573.

13 IV 1955 ­– o cud w Austrii modliło się 700000 ludzi, abyarmiasowiecka opuściła kraj: Modlitwa była naszą bronią. To Matka Boża nam pomogła – Julius Raab.

22-26 II 1986cud na Filipinach modlitwy różańca św. powoduje ucieczkę dyktatora Ferdynanda Marcosa.

Maryja do dzieci w Fatimie w 1917: „Cała jestem w różańcu. Tam mnie szukajcie – tam mnie znajdziecie Pokutujcie! Ratujcie siebie i świat przez odmawianie różańca! Wytrwale ufajcie mojemu Niepokalanemu Sercu, Sercu Matki Odkupiciela świata”. S. Łucja: Nie ma takiego problemu ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego by nie można rozwiązać przez różaniec”.

Bł. Paweł VI: „Różaniec z natury swej wymaga odmawiania w rytmie spokojnej modlitwy i powolnej refleksji, by przez to modlący się łatwiej oddał się kontemplacji tajemnic życia Chrystusa” (Marialis cultus, 47).

Św. Jan Paweł II: Centrum Zdrowaś Maryja jest Jezus. Chce nas wprowadzić w zażyłość z Ojcem “Rosarium Vigrinis Mariae”

Różaniec: