1. Pieśń:
1. Jest zakątek na tej ziemi,
Gdzie powracać każdy chce.
Gdzie króluje Jej oblicze,
Na nim cięte rysy dwie.
Wzrok ma smutny, zatroskany,
Jakby chciała prosić cię,
Byś w Matczyną Jej opiekę oddal się.
Ref. Madonno, Czarna Madonno,
jak dobrze Twym dzieckiem być.
O pozwól, Czarna Madonno,
w ramiona Twoje się skryć.
2. W Jej ramionach znajdziesz pokój
i uchronisz się od zła.
Bo dla wszystkich swoich dzieci,
Ona czułe serce ma.
I opieką cię otoczy,
Gdy Jej serce oddasz swe,
Gdy potworzysz Jej z radością słowa te:
Ref. Madonno …
2. Rozważanie
Maryjo, Matko i Królowo nasza!
Modliliśmy się w różnych intencjach. Rozważaliśmy różne sprawy dotyczące życia wspólnoty kościelnej. Dzisiaj chcielibyśmy poświecić trochę czasu naszym osobistym sprawom, bo przecież przybyłaś do nas, by nas samych przemienić i by zostać w naszym życiu, jako bardziej znana i jako bardziej umiłowana przez nas samych. MATKO! Ty znasz wszystkie swoje Dzieci. Znasz, więc i nas. Nie będziemy Ci teraz mówić, jacy jesteśmy, co dla Ciebie zrobiliśmy i jak Ciebie kochamy.
Nie chcemy się chwalić, bo wiemy dobrze, że jeszcze daleko nam, by Ciebie naprawdę ukochać i całkowicie Tobie zaufać, polegać całkowicie na Twojej opiece. Kiedy nawet słyszymy, że ktoś oddał się całkowicie Tobie, dziwimy się. Sami jednak mieliśmy obawy i zastrzeżenia. A przecież historia Kościoła uczy nas, że ludzie, którzy Tobie oddali siebie całkowicie i nieodwołalnie nie przegrali swego życia, jeśli nawet po ludzku nie osiągnęli pełnego sukcesu na ziemi. Zabłysnęli oni na firmamencie, jako wielcy, choć za swego życia uznani byli za małych. Nie przegrał swego życia Ojciec Maria Kolbe, choć spalony został w piecu obozowym 14 sierpnia 1941 roku. Nie przegrał ks. Stefan Kardynał Wyszyński, choć za życia był więziony ponad trzy lata, a po śmierci w samo Wniebowstąpienie – w czasie pogrzebu nawet wrogowie uznali go za wielkiego patriotę Polski. Nie przegrał swego życia ks. Karol Wojtyła wpisując w swój herb biskupi słowa oddania „Cały Twój”. W latach zachwiania się czci ku Tobie, wybrałaś Go, by sterował łodzią Piotrową na wzburzonym oceanie tego świata. Nie przegrali, więc ludzie, którzy zaufali Jej i szturmem modlitwy i miłości wyprosili dla innych i dla siebie potrzebne łaski.
Nie przegrał Naród Polski z powodu wielkiego umiłowania Maryi i oddania się Jej całkowicie i nieodwołalnie, bo właśnie z tego Narodu Maryja wybrała Ojca Świętego, który przyjął imię Jana Pawła II. Sens oddania się Tobie rozumiało wielu Polaków, którzy najtrudniejsze sprawy Ojczyzny i świata oddali w Twoje ręce a sami nosili medalik Pani z Jasnej Góry. Jedno jest pewne, że kto oddał się Tobie, Maryjo, ten nie zginął, bo nigdy go nie opuściłaś!
3. Różaniec święty – 1 dziesiątka
Jakże cieszymy się z Twego tytułu! Po wypełnieniu wspanialej roli Kobiety – Matki Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa, przejęłaś opiekę nad Dziełem Twego Syna, nad Kościołem świętym. Stało się to na Kalwarii. I od tego momentu Ty nieustannie otaczasz Kościół swoją przemożną Opieką. A kiedy Syn Twój zabrał Cię z dusza i ciałem do Domu Ojca powiększyła się Twoja moc i radość, którą chcesz obdarzać Dzieci powierzone Ci przez Twego Syna.
KRÓLOWO NIEBA!
Pomóż nam zrozumieć, że droga do nieba zaczęła się dla nas w czasie Chrztu świętego. Pomóż nam zatęsknić za Tobą i za królestwem w niebie.
KRÓLOWO ZIEMI!
Naucz nas tak żyć tutaj abyśmy zawsze pamiętali o Ziemi Obiecanej. Pomóż nam tworzyć jedną w miłości i wierze Rodzinę Katolicką i Polską, Rodzinę Bożych Pielgrzymów.
Bądź nam odtąd jeszcze bardziej Królową nieba i ziemi, Królową polskiej duszy w kraju i na Emigracji, Królową serca i duszy naszej Rodziny Parafialnej!
1 Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu..
5. Wezwania
Za Naród Polski, który oddał się w macierzyńską niewolę miłości Matce Bożej za wolność Kościoła w Ojczyźnie i świecie, aby pozostał zawsze wierny swej Królowej i Jej Synowi.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Pani
Za Emigrantów Polskich, aby żyjąc z dala od Ojczyzny polecali wszystkie sprawy Pani Jasnogórskiej.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Pani
Za naszą parafię, aby przygotowała się do oddania siebie swojej Patronce, Matce i Królowej.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Pani
Za nasze rodziny, aby nasze osobiste i rodzinne oddanie się Matce Bożej na zawsze pomogło nam w drodze do Domu Ojca, który jest w niebie.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Pani
W ciszy porozmawiajmy z Matką, której za chwilę oddamy się…
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Pani
6. Modlitwy do Matki Bożej
a/ AKT ODDANIA SIĘ MARYI
Królowo Polski i Polonii!
Niepokalana i Dziewicza Matko Boża!
Klęcząc dzisiaj przed Tobą pragniemy oddać Tobie nasze dusze i ciała, każdy dzień naszego życia, nasze modlitwy i prace, nasze radości i cierpienia, nasze myśli i pragnienia.
Oddajemy Tobie to, co posiadamy – naucz nas używać rzeczy tego świata dla zbawienia dusz naszych i naszych bliźnich.
Oddajemy się Tobie, Matko i Królowo z Jasnej Góry, z sercem peł-nym radości i wdzięczności.
O Matko!
Tobie oddajemy się, jako dzieci całkowicie ufające Tobie. Oddajemy się Tobie całkowicie i nieodwołalnie. Składamy w Twoje macierzyńskie dłonie całą naszą przyszłość, każdą chwilę naszego życia i każde drgnienie naszego serca. Weź to wszystko, by uczcić Twego Syna, a Kościołowi wyprosić potrzebne łaski do zbawienia ludzi mu powierzonych. Rozporządzaj nami według własnego planu. Chcemy przez oddanie się Tobie pomóc w zjednoczeniu chrześcijan, naszej wspólnoty parafialnej i naszej własnej rodziny. Pragniemy, abyś była bardziej znana i kochana wśród nas. Chcemy wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiemy, że jesteśmy słabi i dlatego potrzebujemy Twojej matczynej pomocy, by wypełnić ten akt oddania i wolę Bożą w naszym życiu.
O Matko i Królowo nasza!
Spraw, aby nasza rodzina, parafia, nasz kraj i Ojczyzna stawały się coraz bardziej rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim.
b/ modlitwa w ciszy
7. Pieśń:
Cześć Maryi
Cześć Maryi, cześć i chwała, Pannie świętej, cześć.
Śpiewaj, śpiewaj ziemio cała, hołd Jej spiesz się nieść.
Śpiewaj, śpiewaj ziemio cała, hołd Jej spiesz się nieść.
8. Apel Jasnogórski
Maryjo Królowo Polski, Maryjo Królowo Polski.
Jestem przy Tobie, pamiętam. Jestem przy Tobie, czuwam.
Jestem przy Tobie, pamiętam. Jestem przy Tobie, czuwam.
9. Modlitwa pożegnania
/w niedzielę przed odjazdem z domu do kościoła/
Maryjo, Matko i Królowo nasza!
Dziękujemy Ci, Najdostojniejszy nasz Gościu, za przybycie do naszego mieszkania, za pozostanie u nas przez wspaniały Tydzień. Poczuliśmy się jak Dzieci przy kochającej Najlepszej Matce, która na Swoim ręku zawsze nosi Swego Syna, Dawcę życia Bożego.
Upłynął już czas pobytu Twego Wędrującego Obrazu. Chcielibyśmy wołać głośno: Zostań z nami Matko, Nie odchodź!
Za chwilę odwieziemy ten Twój Obraz do kościoła, w którym królujesz od lat, aby nowa rodzina mogła wziąć Ciebie do swego domu, byś przemieniła go w Kościół Domowy, pełen wiary i miłości.
Chociaż Twój Wędrujący Obraz pójdzie w dalszą drogą, to jednak zostaniesz u nas, jako Matka Najczulsza z Najwspanialsza Królowa, którą teraz będziemy bardziej kochać i ufać jako Dzieci Tobie oddane na zawsze. Za wszystkie łaski otrzymane w tym tygodniu z głębi serca dziękujemy, a codziennie wieczorem w naszym domu stawać będziemy przed Twoim Obrazem, aby wołać:
MARYJO KRÓLOWO POLSKI
JESTEM PRZY TOBIE, PAMIĘTAM, CZUWAM!
- Niedziela – w intencji rodziny
- Poniedziałek – w intencji Narodów
- Wtorek – w intencji Emigrantów
- Środa – o powołania kapłańskie i Osób Konsekrowanych
- Czwartek – w intencji życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci
- Piątek – w intencji Wspólnoty
- Sobota – Dzień – oddania się Matce Bożej